O NAS                                              NASZE CELE                                           STATUT                                                GALERIA                                                 KONTAKT

 
 

PRZEKAŻ 1% PODATKU
NA AKCJĘ
STOWARZYSZENIA
SPOŁECZNO - KULTURALNEGO
 „DAR SERCA”
KRS : 0000270261
z celem szczegółowym:
SSK DAR SERCA w Osiedle Niewiadów 4900

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
 

KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY


W dniu 11 grudnia 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się koncert kolęd oraz Kiermasz Bożonarodzeniowy, dochód z którego został przeznaczony na pomoc 8-letniemu Arturkowi Szulcowi ze Szkoły Podstawowej w Osiedlu Niewiadów. Artur jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Choruje on na Dystrofię Mięśniową Duchenne’a (DMD). To choroba genetyczna, najcięższa z postępujących dystrofii mięśniowych. Powoduje zanik
i niedowład mięśni i sprawia, że chory ma stopniowo coraz większe trudności w chodzeniu i ogólnym poruszaniu się. Niestety nie ma farmakologicznego leczenia lub innego sposobu zahamowania postępu choroby. Duże znaczenie dla przedłużenia sprawności Artura i jego zdolności do samodzielnego poruszania się ma rehabilitacja. Umożliwia ona opóźnienie powstawania przykurczów, może także zwalniać proces włóknienia i zaniku mięśni powodowany niedoczynnością.
Na to niezwykłe świąteczne wydarzenie ku naszemu zaskoczeniu przybyło mnóstwo ludzi, którzy chętnie kupowali ozdoby świąteczne zrobione własnoręcznie przez dzieci i młodzież z naszej gminy. Przez prawie 3 godziny mogliśmy słuchać kolęd w wykonaniu dzieci z przedszkoli oraz ze szkół z Niewiadowa i Ujazdu. Na zakończenie Chór GOK zaprezentował swój świąteczny repertuar. W trakcie trwania koncertu można było również spróbować domowych wypieków. Kwota jaką udało nam się zebrać to 8 tysięcy złotych. Wszystkie te pieniążki zostaną przekazane Fundacji Dzieciom "Zdążyć z Pomocą" na leczenie Artura.
Po stokroć dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji i pomogli w przeprowadzeniu tej akcji.
Ogromne podziękowania dla:
Dyrekcji, grona pedagogicznego i uczniów ZS w Osiedlu Niewiadów, ZS w Ujeździe, Przedszkola Samorządowego
w Osiedlu Niewiadów, Przedszkola Samorządowego w Ujazdu;
dla Pani Miry Korbel, jej harcerek i harcerzy, a w szczególności dla Kuby Pietrasika, Kuby Trębacza i Kuby Piechoty;
Kwiaciarni "Natalia"; Dyrekcji i pracowników GOK-u; dla wszystkich rodziców, którzy również przygotowywali te piękne ozdoby; dla wszystkich rodziców za pyszne ciasta, którymi można się było zajadać; dla wszystkich którzy pomagali nam w przygotowaniu sali i dla naszych przyjaciół, którzy jeszcze nigdy nie zawiedli.
Podziękowania również dla tych którzy przyszli i do puszek wrzucili choćby najmniejszy grosz.
Kochani bez Was i Waszej pomocy nie dałybyśmy rady. Dziękujemy za Wasze dobre serca. Jesteście wielcy.